Ben Milliyetçi Gördüm: Bahadırhan Dinçaslan - Aydaki Adam - İlker Canikligil - B26

 • katma 12 gün önce

  Flu TV

  Aydaki Adam'da farklı ideolojilerden insanları dinlemeye devam ediyoruz. Bu kez konuğumuz milliyetçi yazar Bahadırhan Dinçaslan. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
  trplace.info/post/-xT.html...

  Milliyetçilik nedir, ne değildir? Ülkücüler milliyetçi midir? Milliyetçilik ne zaman yükselişe geçti? Türkiye'de milliyetçiliği kimler temsil ediyor? AKP milliyetçi sayılır mı? MHP milliyetçi mi?

  FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
  Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
  ➡ bit.ly/FluTv  Ben Milliyetçi Gördüm: Bahadırhan Dinçaslan - Aydaki Adam - İlker Canikligil - B26 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

  ➡Hadi Özışık ve Postmodernist Tokat - Böyle Buyurdu Kültür - Prof. Nevzat Kaya - B10
  trplace.info/u/video/06N0mqHThKqFmLE

  ➡Cemil Şov: Barış Sarhan - Ne Çektik? - Burcu Batalay - B01
  trplace.info/u/video/yIiig6TVrm2IjJw

  ➡Michael Haneke - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B
  trplace.info/u/video/sZplZW2xaWqGldc

  ➡Tim Cook Robot Mu? - Zamazingo: Teknoloji Saçmaları - S02B05
  trplace.info/u/video/sIOaYnuuhKSDmsc

  ➡FluShow - Aptal Herifler - Canlı Yayın - B13 (Konuk Serhan Bali)
  trplace.info/u/video/o3plgo_Ijo52i6k

  Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
  Patreon destek sayfamız: flutv.me
  Kanal: flutv.online
  Twitter: flutivi
  Instagram: flutv.online

Ömer Ayhan
Ömer Ayhan

Öncelikle herkese selamlar, bahadir beye sosyal medyada pek çok kez rastgeldigim ve bir kaç yazısını okuduğum için asinayim. Buradaki eleştirim sunucu bey ile ilgili olacak. Şimdi siz bir sunucu olarak üzerinde bilgi sahibi olmadığınız bir konu varsa ve bu konuda birisini çağırıp dinlemeyi konu edinen bir program yapıyorsanız, ne için önyargılarınizi ve bilgisizliğinizi gösteren yorumlar yapıyorsunuz anlayamadım. "Böyle milliyetçi mi olur ?" tavrındaki konuşmalarınız Z kuşağı bir milliyetçi olarak beni rahatsız ediyor. Siz milliyetçilik görüşünün oluşturulduğu fikirleri ve milliyetçilik görüşünün dayandığı fikir adamları ve onların görüşleri hakkında bilgi sahibi olmadan, kimin milliyetçi gibi olup olmadigini nasıl anlayabiliyorsunuz ? Milliyetçilik bir ırkı yüceltmek ve diğer ırkları yok saymak değildir. Milliyetçilik diğer milletleri yok etmek de değildir. Milliyetçilik milleti (aynı kültürel dokulara sahip insanlar topluluğunu(dil bunun icerisinde bir elemandır)) muasır seviyeye ulaştırmak için canla başla dil, din, ırk ayrımı yapmadan çalışmaktır. Sizin uzaktan gördüğünüz milliyetçi olarak tanımladığniz insanlar sizin kafanızda milliyetçiliğin ne olduğunu tanimliyorsa bu sizin bilgisizliginizdendir. Saygılar, iyi programlar

Saatler önce
Kaan A
Kaan A

büyük bir keyifle izledim. ağzınıza sağlık.

Saatler önce
ama neden
ama neden

Stüdyoda kedi var, koltuklar tırmalanmış :d

2 saatler önce
Fatih Tezel
Fatih Tezel

Siir gibi bir fikri muhabbeti Bahadir Bey ile İlker Bey bakis acilarindan izlemek sadece ufuklarimizi acmakla Kalmadi ayrica ruhumuzdaki eksiklikleride doyurdu. İlker Bey in hicivli onyargilarina ragmen Bahadir Bey in golleri ardi ardina atmasi ise ayri bir keyifti. Tesekkurler.

8 saatler önce
Emrah Ipek
Emrah Ipek

Sen ilk bastan devleti irka kurmanin tarihini iyi oku ve nereden geliyor

17 saatler önce
Emrah Ipek
Emrah Ipek

Ulan tüm konustuklarin Allahin indirdigi kitaba aykiri Allah sizi islah etsin irkcilar

17 saatler önce
Emrah Ipek
Emrah Ipek

Birakin lan türkcülügü irkciligi

17 saatler önce
Emrah Ipek
Emrah Ipek

Vay irkci kardesim Benim

17 saatler önce
Sadece Nesli
Sadece Nesli

Devlet Bahçeli nedir sorusu muhteşemdi :)

18 saatler önce
Neo Liberal
Neo Liberal

MILLIYETÇI LIBERAL

22 saatler önce
Neo Liberal
Neo Liberal

Akp kapitalist DEĞILDIR. sosyalizme daha yakındır

22 saatler önce
Neo Liberal
Neo Liberal

Ülkenin kanseri

22 saatler önce
tembel aktivist
tembel aktivist

Yav arkadaş o kadar mürekkep yalamış insanlarsınız adam bir şeyler biliyor diye dünyanın en kötü en kanlı ideolojisine sahip bir adamı öve öve bitirememişsiniz. Bilginin bu kadar önemi yok arkadaşlar... Bizim toplum nedense bilgili bir insan görünce ne düşündüğüne bakmadan saygı gösteriyor. Adam bildiğin kötü bir insan. Patron olsa işçilerine eziyet eder... Şimdi brecht mi nazım mı sartre mı bu adam mı bizim dostumuz. Size akp fazla bile... Beter olun...

23 saatler önce
Ahmet Emre İnan
Ahmet Emre İnan

Sabit olmayan her fikrin hastasıyız.

Gün önce
Elder
Elder

26:28 - bunu büyük bi iltifat olarak kabul ediyorum. +ben de. uzun zamandır böyle kahkaha atmamıştım. mükemmelsin hoca.

Gün önce
Aslihan Y.
Aslihan Y.

açıp izlemek dahi istemmeiştim açmış bulundum ve kalakaldım devlet sadece millet varsa vardır ben gözlerimin cekik oldugunu 30 yıllık ömrümde 2 sene önce farkettim..bu ülkede hemen hemen herkesin gözleri yumuk yumuk :D kimse çok farkında degil

Gün önce
BTŞ
BTŞ

80 öncesi sadece ülkücüler adam öldürdü, komünistler de öldürdü. Bahçeli evler cinayetlerinden 6 ay önce ümraniye'de 5 kişilik ülkücü işçiler sözde komünist mahkemesinde yargılanıp idama mahkum ediliyor. adamların diri diri gözleri oyulup kulakları ve cinsel organları kesilerek işkence ile öldürülüyor (17 Mart 1978: Ümraniye Katliamı). Tek taraflı bir olay yok.

Gün önce
BTŞ
BTŞ

HDP kendisinin pekaka'nın siyasi uzantısı olduğunu kendisi söylüyor. Şimdiye kadar her Kürt pekaka'lı değil diyorduk. Ne olduda pekaka Kürtlerin temsilcisi oldu. Selahhaddin demir taşın başlattığı eylül olayları başlı başına aşağılık bir iç savaş provasıydı. Ne oldu da bu adam sevi pıtırcığı oldu.

Gün önce
BTŞ
BTŞ

Bir Türk milliyetçisi olarak Bahadır beyi tebrik ediyorum. Milliyetçilikle ilgili görüşlerine katılıyorum. İyi partiyi kuran ve bu noktaya getirenler Bahadır bey gibi düşünen gruptur. Tabi bu grup derdest edildi.

Gün önce
BTŞ
BTŞ

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927). Kendisine Kemalist diyen, kendini sol cenahta görüp ve milli yanı zayıf olan bir grup, Atatürk'ü tam anlamıyla tanısa büyük bir ihtimalle Atatürk'e düşman olurlar.

Gün önce
ilknur B.
ilknur B.

İlk defa mantıklı ve bilimsel ülkücü ile karşılaştım 🤔👏👏💐

Gün önce
Tonguç
Tonguç

süperdi

Gün önce
Yasin Arslan
Yasin Arslan

@FluTv bir gün de "bir reisci gördüm" yapsanıza izlenme rekoru kırar kim çıksa ak partiye muhalif bu seferde ak partiyi görmüş içinde bulunmuş bir zat çıksın lütfen bu yorumu dikkate alın

Gün önce
Kuze Y
Kuze Y

E bu liberalizm

Gün önce
Eddy
Eddy

kafa açıyorsunuz ey @flutv iyi ki varsınız lan. valla :)

Gün önce
Eddy
Eddy

7 dede sayma mevzusu güzelmiş :) sanırım anadolunun tamamında yaygın :)

Gün önce
Eddy
Eddy

41:51 ne kadar da içten söylediniz :) 'valla çok uğraştım ama olmadı, napim' der gibi :) Ben ikna oldum :)

Gün önce
Eddy
Eddy

5:34 bahadırhan bey, ne kadar ciddi, ne kadar ağır bir auranız var allah aşkına :)) milliyetçilik ile uğraş veren insanlarda bu durum pakete dahil geliyor herhalde :) biraz korktum, biraz gıpta ettim :)

Gün önce
Hayati Haki
Hayati Haki

Çok uzun yazmak istemiyorum ama, komünizm ve sosyalizmi şuan ki çağdaş ve güçlü ülkeler milliyetçilik zehri ve zincirinden kopmak için güzel bir araç olarak kullandı ve geliştirler, milliyetçi kalanlar hala bu şekilde geride milliyetçi olmak gerici olmaktır, milliyetçilik gericiliktir ve tarih asla şaşırmaz.

Gün önce
Hayati Haki
Hayati Haki

Dediği bazı şeyler çok çelişiyor, milliyetçilik farklıdır aslında işini düzgün yapan ülkesine düzgün hizmet eden herkes milliyetçidir, ama size göre değil bkz. Rom İmparatorluğu

Gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Bu sebeple bir ana inanç ve ana düşünce olan ülkü asla değişmediği halde siyaset yani taktik her zaman değişir. İnsanlar iktidara geçmek için partiler kurarak çalışırlar. İktidara geçmek oy kazanmakla mümkün olduğu için oy sahiplerinin fikrini ve gönlünü almaya uğraşırlar. Bunu sağlamak için taviz verirler; propaganda yaparlar; kendilerini beğendirmeye çabalayıp bol bol da yalan söylerler. Hatta rakiplerine iftira attıkları da olur. Bu, bütün dünyada böyledir. Bizde “İttihat ve Terakki”, “Hürriyet ve İtilaf” partileri arasındaki iğrenç ve ahlaksızca mücadeleyi bir tarafa alıp Cumhuriyet çağına, onun da Halk Partisi ile Demokrat Parti arasındaki savaş zamanına göz attığımız zaman karşılaştığımız manzara şudur: İktidar, iktidarda kalmak için haksızlıklar yapmış, muhalefet bundan şikâyet etmiştir. Sonra, Muhalefet iktidara geçince aynı haksızlıkları kendi yapmaya başlamış, bu sefer evvelce haksızlık edenler aynı haksızlığa uğrayınca feryadı göğe yükseltmişlerdir. Partilerde ülkü yoktur İktidara geçmek veya orada kalmak için en aşırı tavizlerden çekinmezler. Demokrat Parti’nin iktidara geçince Türkçe ezanı yine Arapçalaştırması samimî kanaatinden değil, oy toplamak kaygısındandır. Aşırı Kemalist olan ve dinle ilgisi bulunmayan Celal Bayar’ın bunu isteyerek yaptığı veya yaptırdığı söylenemez. Bununla ileriki seçimleri teminata almak istemiş ve almıştır. Sade dinsiz değil, aynı zamanda Tanrısız bir rejim olan komünizm ise İkinci Cihan Savaşında Almanlar karşısında tutunabilmek için dinden yardım beklemiş, Sovyetler Birliği’nin Hıristiyan ve Müslüman vatandaşları için kiliseler ve camiler açılıp dinî liderler seçilmiştir. Türkçülük, Türk milliyetçiliğidir ama her milliyetçi Türk, Türkçü değildir. Milliyetçilik pek umumî bir deyimdir. Her normal insan az çok milliyetçidir. Türkiye’nin bütünlüğü ve emniyeti üzerinde duygulu olup Türk milletine bağlı kalmak şüphesiz milliyetçiliktir. Fakat böyle milliyetçiler arasında Dış Türkler’le hiç ilgilenmeyen, hatta onların varlığından habersiz olan, siyasî sınırlar dışında Türk ülkeleri olduğunu bilmeyen, tutsak bir Türk ülkesinin kurtarılması için göze alınacak savaşı istilacılık sayan nice insanlar vardır. Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiçbir parti Türkçü değildir. Aslında beynelmilelci olan sosyalizmin Türkiye’deki mümessilleri de milliyetçi olduklarını söylerler. Hatta Orta Asya’daki atalarımızla ilgimizi inkar edip bu topraklar üzerinde Hititlerden başlayarak üst üste yığılmış olan etnik döküntülerinin karması olduğumuzu ileri sürenler de milliyetçilik davasındadır. Komünistlikten hüküm giymiş olanlar, Türk milliyetçiliğinin kökünü kazımak için kampanya açmış olan partiler, İslam beynelmilelciliği davası güdenler de hep milliyetçi olduklarını söylerler. Türkçülük bu türlü eksik ve yanlış milliyetçiliklerin hepsini reddeder. Türkçüler için İzmir’i kurtarmak üzere yapılan savaşla Kıbrıs’ı kurtarmak için yapılacak savaşlar arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü Türk milleti bir bütün olduğu için Türkçülük ancak ve yalnız, bütün Türkleri içine alan bir milliyetçilik davasını ülkü edinir. Türkler ise Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur. Türkçülük bugün siyasî değildir. Fakat bir gün siyasî bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı, durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçekleri yeniden gerçekleştirecektir. “Türkçü” kelimesi bugün birçoklarını ürkütüp tedirgin etmektedir. Bunun altında bir Nazizm, diktatörlük, kafatasçılık heyulaları görmektedirler. Türkçülük kelimesinin bu korkunç hale getirilmesinde yerli Moskofçuların rolü büyük olmuştur Onlar Moskova uşağı oldukları içi Rusya’yı yere vuracak her düşünceye düşmandırlar, ikinci olarak Türklüğe gizli bir hınç besleyen Devşirme artıkları, üçüncü olarak da Türkiye’de solculuğun anası olan Halk Partisi gelmektedir. Halk partililer arasında bir tane Türkçü gördünüz mü? TİP dışında bütün partilerde Türkçü bulunur ama Halk Partisi’nde bulunmaz. Gerçek çehrelerini de son kurultaylarıyla ortaya koydular. Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiç bir parti Türkçü değildir. Partiler bakımından Türkiye henüz oturmamıştır. Bu kaynaşmalar durulduktan sonra kaç parti kalacak, belli değildir. Belli olan tek şey Halk Partisi’nin ölmüş olduğudur. Millî vicdan sosyalizmden iğrendiği için sol partilere de hayat hakkı tanımayacaktır. “Demokrasilere sol partiler de lazımdır” sözü bazı safların da inandığı bir komünist uydurmasıdır. Tam bir demokrasi olan Amerika’da sol parti yoktur. İlerde şartlar hazır olunca, meşru partilerden biri Türkçü parti haline gelir veya bir Türkçü parti kurulursa Türkçülük o zaman siyasete girmiş olacaktır. Şu da unutulmamalıdır ki, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir. Nihal Atsız

Gün önce
Onur Sarili
Onur Sarili

İlker'in milliyetçiliğin aslında nasıl bir şey olduğunu program boyunca anlamamak istememesine ben mi ayar oldum sadece?

2 gün önce
Fatinga Da Silva
Fatinga Da Silva

Kapitalizmin K sını , Marxisizim M sini anlamamış, Ekonomi nin E sinden haberi olmayan bir "Arkadaş" ... Kavramların popüler anlam çeşitliliği yanında içeriksel anlamları olduğunu belirtmek isterim! Bunun yanında insanlar "Kitleler" kendi çıkarları için davranmazlar , inançları doğrultusunda hareket ederler. "Düz Mantıklı Popüler Bilim" !

2 gün önce
SASİKER
SASİKER

İsteyen inanır isteyen inanmaz, ben konuşsam bu kadar kendi fikirlerimi anlatamazdım

2 gün önce
Mert T.
Mert T.

İlker bey milliyetçiliği yanlış anlıyor gözlemlediğim kadarıyla, milliyetçiliğe Türk "ırkını" yüceltmek gibi anlamlar yüklemiş. Milliyetçilik demek aynı topraklarda yaşayan insanların din ve ırk gözetmeksizin birbirlerinin haklarını başka toplumlara karşı savunması demektir. Türk sözcüğü bir ırkın değil milletin adıdır. (Aynı zamanda bir ırkında adıdır elbette fakat milliyetçilik çatısı altında inceliyoruz). Amerika'ya gittiğinizde sen amerikalı değilsin afrikalısın derseniz ırkçılıktan gün yüzü göremezsiniz, afrika asıllı amerikalı demek gerekir. Fransa milli takımında oynayan paul pogba ırk olarak fransız değildir, ancak konuştuğu dil fransızcadır, kandini fransız olarak lanse eder çünkü milliyetçilik bunu gerektirir, kendi ailesini diğerlerine karşı savunması demektir. Sayın ilker bey bir miktar sol gericilik akımına kapılmış gibi kendileri, Türk sözcüğüne karşı bir hassasiyeti olduğunu fark ettim. Şunu da eklemek gerekir ki milliyetçilik bir tercih değil zorunluluktur, ABD ay'a gittiğinde diktiği bayrak amerikan bayrağı idi.

2 gün önce
Alper Kutalmış Çiftçi
Alper Kutalmış Çiftçi

Çelişkili. Ama oldukça kültürlü.

2 gün önce
super crf
super crf

Hükümete ses etme. aç kaldın şükret. haksızlığa uğradın ve hiç bir sonuç almadın çünkü adalet yok. Akraban kardeşin ölüyor vatan sağolsun. Türklük dunyanın en üstün varlığı gereksiz kendini üstün görme. Ne olursa olsun hakkını yediler seni öldürdüler dövdüler hırsızlık yaptılar vs vs sus ses etme devlete zeval gelmesin gibi ... Şu anki milliyetçilerin geldiği durum tamda olan budur

2 gün önce
super crf
super crf

Dünyanın en iğrenç varlığı milliyetçi kişilerdir

2 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

@super crf Evet Türkiye şartlarında pkkli olabiliyor çünkü videoda konuşan adam bir Türk dünyaya bedeldir gibi gaza getirecek saçma şeyleri savunmuyor. Tabii o cümleyi söyleyen büyük insanın yani Atatürk'ün ne amaçla söylediğini de biliyor, ben de biliyorum. Atatürk iyi niyetle fakir milletini diriltmek amacıyla sarf eder öyle sözleri. Her neyse videoda Bahadır Bey o sadece refahtan hepimizin toplumsal faydasından vergilerimizden bahsediyor ve bunları milletin varlığına dayandırıyor. Tıpkı demokrasilerde meclisin milletten yetki alması gibi. Buna rağmen bu adama faşist diyen kendisi katıksız faşisttir. Bu arada dünyadaki tüm savaşlar milliyetçilik yüzünden çıkmamıştır bilgilerini güncellemeni öneririm. En büyük savaşlar din ve para uğruna çıkmıştır.

2 gün önce
super crf
super crf

@Kutay Başer milliyetçi olmayanlar pkk mi oluyor Biraz araştırma yapınız dünya da çoğu savaşlar kimler yüzünden çıkıyor

2 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

onun için oylar pekekeye

2 gün önce
yigi
yigi

kediler hep koltuklari tirnaklamislar. yok yok Bahadir bey'i cok seviyorum ve anlattiklarinin cogunu bilmiyordum. Biz milliyetciler arasinda boyle donanimlilarimizin da oldugunun anlasilmasi sart ve biz milliyetciler bunu size anlatmaya haziriz fakat hepimize hakli olarak onyargilisiniz.

2 gün önce
Suphi Yalman
Suphi Yalman

gerçek islam bu değilcilikten sonra gerçek milliyetçilik bu değilcilik de yükselişe geçiyor :) ve retorik/belagat çok başarılı. Ne söylersen söyle ama güzelce, süsleyerek söylersen kralsın :)

3 gün önce
giftalya
giftalya

hilal bıyıklı bir entellektuel i mantıklı konuşsa da ciddiye alamadığımı farkettim bakıp dinledikçe gülesim geliyor

3 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Dedi Einstein'ın kayıp çocuğu ve kahvesinden bir yudum alarak, çok zeki olmanın verdiği mutlulukla uzaklara bakarak gülümsedi.

2 gün önce
Ender Uslu
Ender Uslu

Memelekette ki sorun, Milliyetcilik ile irkciligin ayirt edilememesi degil mi? Milliyetcilik irkcilik degildir, yada mensup oldugun irkin üstünlügünü savunmaz! Külterel bir aidiyet verir, kimlik verir ve yasadigin topraklardaki dogustan gelen haklarini korumak icin ortak bir savunma refleksi olusturur.

3 gün önce
Musa Kazım Argun
Musa Kazım Argun

Arkadaş, konusunda eğitimli, donanımlı, aynı zaman da çevirmen de, ancak çok önemli bir kelimenin etimolojisini kasıtlı olarak atlıyor sanırım "millet", sosyete kelimesinin anlamında önce millet kelimesinin anlam ve kökenine kafayı taksa daha isabetli olacakmış. Zira konu "milliyetçilik", ve konuşan da "millet" kelimesinin anlam ve kökeninden habersiz olunca, bir saatlik boş muhabbet olmuş. Gerçi videonun sadece ilk on dakikasını izledim, ilerisinde bir şekilde konuşmanın yönü değiştiyse, yorumumu göz ardı edebilirsiniz.

3 gün önce
Fatih İBİŞ
Fatih İBİŞ

Bu genç bu kadar okumayı yapıp ,bilimsel bir bakış açısı ile başlayıp bu kadar dar bir düşünceyi benimsemesi beni çok şaşırttı, yazık , biraz daha deşseniz sosyal devlete de karşı çıkar bu dar kafa,

3 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Hayır, sanırım iyi dinlemediniz konuşmanın bir noktasında tam kapitalizmin yanında sosyal devletin bazı işlerde olması gerekliliğinden bahsediyordu.

2 gün önce
Özcan Vural
Özcan Vural

Katılan kişi sanırım "ulusal liberalizm" ideolojisini savunuyor. Milliyetçi oylarının yüzde 25'e ulaştığı bir ülkede bence ulusal liberalizm iyi bir şry. Keşke kendisini LDP'de görebilseydik de LDP "Liberal Front" denilebilecek bir oluşum olsaydı. Aynı şekilde sosyal liberaller de gelseydi keşke, hem de parti de davet etseydi.

3 gün önce
Ramazan ERGEN
Ramazan ERGEN

Klâsik ülkücü Anadolu milliyetçisi tabirimle değil de Türkçü gördüm.

3 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Aynen öyle.

2 gün önce
Hell Bringer
Hell Bringer

2-3 entelektüel laf edip faşistliğini saklamaya çalışmış peki saklayabilmiş mi? Sanmıyorum. Bir dahakine neo nazi de getirin lütfen.

3 gün önce
CinliUV
CinliUV

dinden uzaklaşmış milliyetciler böyle oluyor. yeni nesil tarihini, milliyetini bilen ne yapması gerektiğini bilen bir çok türk ateist veya deist entellektüelimiz var ve gümbür gümbür geliyorlar. 1000 yıldır arap kültürünün bize vurduğu aptallaşma politikalarından kurtuluyoruz yavaş yavaş.

3 gün önce
Dark White
Dark White

‘Afedersin ermeni’ wtf

4 gün önce
Ahmet Yasin Yılmaz
Ahmet Yasin Yılmaz

Ne kadar süslü laflarla, entelektüel soslu söylemlerle konuşulsa da biraz kazıdığında altındna etnik düşmanlık çıkıyor. Milliyetçiliğin her türlüsü aynı.

4 gün önce
Murat Duran
Murat Duran

İlker Canikli bence dersine fazla çalışmamış .

4 gün önce
Fragst Ja
Fragst Ja

AKP sosyalist değildir, Akp'nin yaptığına devlet kapitalizmi deniyor.

4 gün önce
Ramazan ERGEN
Ramazan ERGEN

Mesela Kanada. Fransızca ve İngilizce konuşulan bölgeleri vardır. Eğer ki bir devlet memuru o bölgeye atanacaksa o bölgenin dilini biliyor olması gerekir. Daha geniş alanda düşünmek gerekir.

4 gün önce
Ron Maren
Ron Maren

44:47 45:15 arası söyledikleri müthiş önemli. 47 yaşındayım, ömrü hayatımda bütün cemaat, tarikatlar da dahil bütün siyasi gurupların içinde bir süre bulundum. İlk kez entellektüel bir milliyetçi görüyoru. Atatürk bu arkadaşı dinlese alnından öperdi.

4 gün önce
Ron Maren
Ron Maren

Ülkenin Mafyası da, Ülkücüsü de, Komunisti de, Dindarı da son dönemde müthiş bir aydınlanma yaşıyor. Ülkede Sedat Peker dahi Atatürk'ün aydınlanma yolunda yaptıklarından övgüyle bahsediyor.

4 gün önce
isim
isim

Daha fazla çelişen birini bulamadınız mı

4 gün önce
cihan tuncay
cihan tuncay

Böyle süslü süslü lafları azıcık kazıdığınız zaman alttaki faşist kaportayı görebilirsiniz gençler. Bu noktada İlker Canikligil hayal kırıklığı yarattı. Bu kadar çok korkmasın milliyetçi /islamcı cenahtan. Mesele Kürtlere geldi mi herkes dilini ısırıyor. bastırmaya çalışır '' her millete her şey haktır ama Kürtlere kem küm ''

4 gün önce
kaan i
kaan i

Ulan arkadaş sizler halâ varmışsınız

4 gün önce
kaan i
kaan i

Hdhsjhsssjhdjdjhhshshshs

4 gün önce
Gürkan IŞIK
Gürkan IŞIK

Kafası karışık bir kardeşimizmiş. Teorik açmazlarını seküler romantizm ile geçiştirmiş; rasyonellik vurgusu yaptığı halde rasyonel olmayan çıkarımları var. Olsun yine de kafa karışıklığı iyidir, sorgulamalarını genişletecek alanlar açar kendisine.

5 gün önce
Ali Poyraz FERSAHOĞLU
Ali Poyraz FERSAHOĞLU

İlker Bey ve Flu TV’ye teşekkür ederim. Bizim camianın münevver kısmı ne hazindir ki hep perdenin arkasında kalırdı. Sonunda herkes milliyetçi kesimin kara cahil, dünyadan bihaber kişilerden ibaret olmadığını gördü. Bahadırhan Bey’e de kendisini yetiştirerek camiamızın münevver kesimini başarıyla temsil ettiği için şükranlarımı sunuyorum.

5 gün önce
Ali Poyraz FERSAHOĞLU
Ali Poyraz FERSAHOĞLU

@isim Ben kendimi kandırmıyorum beyefendi. Hadi diyelim ki kendimi kandırıyorum. a)Bundan size ne ki? Bu sizi ne ilgilendirir? b)Sizin gözünüz ön yargıdan kör olmuş. Ziya Gökalp, Ömer Seyfeddin, Orhan Şaik Gökyay, Zeki Velidî Togan, Yağmur Tunalı, İskender Öksüz, Ahmet Bican Ercilasun, Nihad Sami Banarlı, Nihal Atsız, Atatürk, Mustafa Kafalı... Gidin bunları bir araştırın. c)Hem cahil olup hem de ahkâm kesmek çok kolaydır böyle devam edin gidinin cahilleri.

Gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

@isim akp'liler ve hdp'lilerden bahsediyorsun sandım çünkü onlar öyle

2 gün önce
isim
isim

milliyetçi kesim zaten kara cahil dünyadan bihaber kişilerden ibaret kendinizi kandırmayın

4 gün önce
Pickle Rick
Pickle Rick

bu tip aşırı ideolojileri savunan insanlar belli bir entelektuel seviyeye ulaştıklarında (eğer ulaşirlarsa) savundukları şeyin saçmalığını görüyorlar ve o "yolun bağımlısı " olmak dedikleri şeye düşüyorlar ve bağımlısı olduklari o yolda kalabilmek için kendilerince savundukları şeyi reforme etmeye çalışıyorlar fakat bunun o fikrin orjinaliyle alakası kalmiyor kendilerini kandırıyorlar AydakiAdam İslamcı bölümünde de aynısı var fakat o adam bunu görüp islamciligi bırakmış

5 gün önce
Fatih Altın
Fatih Altın

Fikirlerini harika aciklamis. Esasinda toplumumuzda harika bir 'Milliyetci' yan var fakat 'Milliyetcilik' adiyla bunun kucuk bir grubun menfaatine kullanilmasindan dolayi, milletin ali menfaatleri icin birsey yapmak yerine soylemlerin ici bosaltildigi icin yeni jenerasyon tarafindan bos ve sacma bulunuyor. Turk milliyetciligi zaten irkcilikla bagdastirilamaz ve Ataturk Milliyetciligi cercevesinde kultur milliyetciligidir,vatanseverlik ile beslenir. Ataturk'un en sevdigim sozunu yorumlari okuyan arkadaslar icin birakayim. "VATANINI EN COK SEVEN, GOREVINI EN IYI YAPANDIR"

5 gün önce
erdem73
erdem73

Bahçelievler katliamını savunmak için başka cinayetleri öne sürmesiyle bitti benim açımdan.. entelektüel ve liberal söyleminin altında, bildiğimiz ırkçı-saldırgan milliyetçilik olduğunu düşündürdü bana..

5 gün önce
erdem73
erdem73

@Kutay Başer sol kesim şiddete, silaha başvurmamıştır demiyorum. Fakat Bahçelievler Katliamını incelerseniz, katledilenlerin; silah ve şiddete karşı olan, yasal siyaseti savunan Türkiye İşçi Partisi üyesi üniversite öğrencileri olduklarını göreceksiniz. Şiddete ve silaha bulaşmamış genç insanların, evlerinin basılarak vahşice öldürülmesi sağ-sol çatışması değildir. Öldürenler de ülkücü kahramanlar değil, terörist katillerdir. Benim söylediğim, söyleşide bu ayrımın görülmemiş olmasıdır. Maalesef burada iyi niyet göremiyorum.

2 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Bence orada ince bir nokta var, dedi ki tek sorumlu ülkücüler değildi. Zira, evet hem solcu öldürdüler hem de solcular tarafından öldürüldüler aralarında bir çatışma vardı. 80 öncesi tek ülkücüler insan öldürmüş gibi algı yapmak dünyanın en büyük yalanıdır. Siz zaten adamın açığını aramışsınız.

2 gün önce
Veys K
Veys K

Muhtesem bir video olmus. Bastan sona iyi dinlenirse neden milliyetci olmamaliyima bulunabilecek cokca sebep tespit edilebilir. Eger vaktim olursa kendisinin soyledikleri dogrultusundaki fikirlerimi buraya yazacagim. Sunu eklemek istiyorum. Ulkucu bir grubun bir kisiye (videoda bana diyor) saldirmasini normallestirmesi ve iyi dovemezlerse uzulmesi basit bir ornek olarak verilebilir.

5 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Zırvalamışsın

2 gün önce
Elcarretero
Elcarretero

komunistlerden ve islamcilardan hic haz etmemesi ironik olmus. kurtulus savasini kazandiran iki temel unsur :)

5 gün önce
Elcarretero
Elcarretero

@Kutay Başer tabii ki turk ordusu savasi kazandi ) insansiz ve silahsiz ordu olmaz, bu ikisini yukardaki unsurlar sagladi..

2 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

@Elcarretero Evet sovyet etkisi de vardı ama rn birinci unsur Türk ordusudur.

2 gün önce
Elcarretero
Elcarretero

dindirilmeyen sela ve de lenin amcanin silahlari.

3 gün önce
Oktay
Oktay

iki temel unsur ne islamcı idi ne komünist, bil bakalım neydi bu iki temel unsur :)

3 gün önce
Maggie Trupido
Maggie Trupido

💮💗🎋🎄✨♒✨🎋🎄🌙🌠 *Tanrı, bize sonsuz yaşam vermek için ölen ve ölümden dirilen Oğlu İsa Mesih'i göndererek bize sevgisini gösterdi.* *Ayrıca vücudunuzu iyileştireceğine söz verdi.* *Rab İsa'yı ağzınla itiraf edersen ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yüreğinle iman edersen* *Sana sonsuz yaşamı verecektir* *(gökyüzüne bak ve ona sor)*

5 gün önce
Ege Dayan
Ege Dayan

Gerçek İslam böyle, gerçek sosyalizm böyle ama gerçek milliyetçilik bahçeli değil mi? Kendinden olmayana "Onlar böyle kötü; göründükleri gibi." diyip kendi ideolojisini asla göründüğü gibi almaması biraz tezat değil mi?

5 gün önce
Kimkimkim
Kimkimkim

Bir insanın ırkı ne olursa olsun yaşadığı yerin milliyetçisi olması aklı selim bakarsak gerekli bir hadisedie. O yerin refahı arttıķça kendisininki de artar çünkü bu kadar basit. Almanyada yaşayan bir rus en sıkı alman milliyetçisi olabilir. Ne yani tarihsel düşmanlıktan dolayı illa fesatlık mı gütmeli? Orada yaşlanacaksa ona ne yararı var?

5 gün önce
yunus eroğlu
yunus eroğlu

konseptinizin aq ben izlerken boynum ağrıdı size hiç mi birşey olmuyor çok mu zor koltuğu kaydırmak sırf bundan dolayı izlemeyeceğim

5 gün önce
Klarisin Kuzusu
Klarisin Kuzusu

“80 öncesi yapılanları cinayetten saymıyorum, onlar çatışma!” Çatışma da sizin elinizde bir de devlet polis gücü var! Silahsız öğrencilerinin üstüne dinamit atıp taramak, üniversite hocalarını tetikçilere öldürtmek, Bahçelievler’de silahsız öğrencilerin evlerini basıp boğarak öldürmek, Malatya’da “Aleviler suya zehir katmış” diye söylenti yayıp onlarca Alevi’yi linç ettirmek, Maraş’ta satırla onlarca Alevi doğramak çatışma mı? İki kitap okuyup, entelektüel görününce kanlı geçmiş bir anda aklanıp paklanmıyor! Darbeci faşist Alparslan Türkeş’in Erzincan mitinglerinde “Aleviler bu ülkenin çıbanıdır” dediğini, bu yüzden Alevi mahallelerine ülkücü militanların baskın yaptığını biliriz. Klavuzu Türkeş, Çatlı, Muhsin gibi eli kanlı, ilişkileri karanlık olan adamlardan samimi özeleştiri duymayı beklemek saflıktır. 80 öncesi ülkücülerin cinayet veya katliamdan sayılmayan küçük yaramazlıklarına kronolojik örnekler için bknz: https://eksisozluk.com/entry/50322336

5 gün önce
Klarisin Kuzusu
Klarisin Kuzusu

@Z z Z z Z z Z z Z ya böyle biri işinize gelmeyen bir laf edince hdpli diye bilip bilmeden yaftalamayın. Hdp, PKK güdümünde olduğu sürece insanlık adına tehlikeli bir organizasyondan öteye gitmez. Ülkü ocaklarıyla arada hiç bir fark yoktur. Aynı ırk propagandası, aynı iktidar yaltaklığı, istedikleri anda silaha davranma kandan kaostan beslenme... yöntemleri de söylemleri de tıpkısının aynısıdır. Her iki oluşum ve benzerleri insanlığı geri bırakmaktan başka bir işe yaramamıştır. Bakın sorun şunlara; iyi de kardeşim bu ülkeye bu ülkücü hareket ne fayda sağlamıştır, deyin! Ağzını açamazlar. Hep zarar. Çünkü ırk milliyetçiliği bir ruh hastalığıdır. İster Türkçü ister Kürtçü ol. Ve hastalıktan olsa olsa maraz doğar.

Gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

@Klarisin Kuzusu Gerçi sizin gibi düşünen HDP güruhuda sırf Kürt olduğu için IŞİD sempatizanı olan Ebu Hanzala lakaplı yobazın yakalanmasını bile eleştirmişdi ;)

Gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

@Klarisin Kuzusu Haklısın köktendinciler çok nur yüzlüydür zaten

Gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

@Klarisin Kuzusu MHP ve güruhu hiçbir zaman Türkçülüğü temsil etmemişdir

Gün önce
kaan i
kaan i

@Klarisin Kuzusu ulan dingil sana diyorum ki geç birazda solcu kitlenin yaptığı katliamlardan bahsetsene neden bahsetmiyorsun? Kusura bakma fakat bomboşsun ve yüksek ihtimalle türklere karşı ırkçılıkda var içinde bide faşist ırkçı diye damgalıyorsun milleti snndndnnsb

2 gün önce
Türk`üm
Türk`üm

Yav abicim şu kanala Caner Kara'yı çıkarın. Siz milliyetçi görün.

5 gün önce
Ygz61
Ygz61

13:52 çok yanlış bir tespit nasıl öğrencinin sınıfı yoktur diyebiliyorsunuz. bir iş adamının çocuğuyla bir kapıcının çocuğunun aynı okulda okuması ihtimali yüzde kaçtır? en çokda öğrencinin sınıfı vardır bence pandemiyle birlikte okulsuz kalan milyonlarlarca öğrenci bilgisayar ve internete erişimi olmadığı için eğitim ve öğretimden geri kaldı.

5 gün önce
Bernard Montgomery
Bernard Montgomery

Keşke adamın sözünü bitirmesini bekleyip yazsaydınız

Gün önce
BeaSt
BeaSt

Fanatik olma aydın ol demişler. Kendisi tam bir aydın. Teşekürler FluTV

5 gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

Bozkurt sembolünün hiçbir siyasi parti ve kurumla alakası yoktur.

5 gün önce
Emrah Ipek
Emrah Ipek

Siktirme lan bozkurtunu

17 saatler önce
Efe Karahan
Efe Karahan

Milliyetçi falan olmadığı apaçık ortada. Diğer milletlerin tepkilerinden çekinerek milliyetçi olunmaz.

5 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Tepkiden çekindiğini zannetmiyorum, milliyetçiliğe neden bu şekilde baktığından bahsediyor videonun tamamını izlemediniz galiba

5 gün önce
batistutankamon
batistutankamon

kiymetli kardeşlerim, artık "ben mafya gördüm" zamanı gelmedi mi?

5 gün önce
Barış İlteriş İlhan
Barış İlteriş İlhan

Caner Kara çıksa acaba nasıl bir program olurdu.

5 gün önce
Türk`üm
Türk`üm

hep bunu merak ediyorum da caner ağabey çıkar mı acaba

5 gün önce
adolf lose
adolf lose

kesinlikle ben akpli gördüm bölümü istiyoruz. nasıl kafalar yaşadıklarını merak ediyorum.

5 gün önce
DuckYou YouLilShift
DuckYou YouLilShift

Entelektüel AKP'li bulmak... Mevlüt Çavuşoğlu falan gelir belki en azından dil biliyor diye

2 gün önce
adolf lose
adolf lose

@Michael Jackson vatan hayinleri, köbrü yabdık, yol yabtık, kudüs kırmızı çizgimiz, osmanlıyı yeniden kuruyoruz, galaksi lideriyiz .........( hertürlü pisliği , rüşveti alenen yap)

5 gün önce
Michael Jackson
Michael Jackson

video 3dkda biter

5 gün önce
Meltem Saygi
Meltem Saygi

İlker Canikligilin gelen hiçbir konukla aynı fikirde olmayışı peki. Görüşünü bilene flu TV de çalışma fırsatı verilsin

6 gün önce
cüneyt sönmez
cüneyt sönmez

16. saniyede o adamın ağzına burnuna ne oldu kardeşim?! Geri alıp alıp izledim sağında solunda aynı anda bir görüntü kayması var mı diye, yoktu. Bir de arkadan veriyorsunuz gergin müziği. Aklımı çıldıracaktım bir an. Flu TV!?!? Neler çeviriyorsunuz?! Bu arada, arkadaş kitap yazmış ama yüzünün sağ tarafındaki façalar tek uğraşının okuyup yazmaktan ibaret olmadığını gösteriyor gibi.

6 gün önce
Nihat Karatas
Nihat Karatas

bu adam çok makul konuşuyor, 5 yila kalmaz bıyıklar gider yerine yesil parka gelir...

6 gün önce
Ümit Uzun
Ümit Uzun

Stajyer arkadaşlar bir traş bıçağı alıp ikea koltukların kol kısımlarındaki havları temizleyebilirler :) Gözüme batıp duruyor her videoda :) Teşekkürler.

6 gün önce
Selim Meral
Selim Meral

Tam bir milliyetçi, Hdplilerin millet ve memleket için güzel ve değerli fikirleri olduğuna inanıyor. Ama Ak Parti ve MHP millet ve memleket için kötü ve zararlı fikirler taşıyorlar. Tam milliyetçi. İyi Parti'nin milliyetçisi de bu kadar olur.

6 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

akp'nin Türk Devletine verdiği zararı hiçbir siyasi parti veya sivil toplum örgütleri vermemiştir. Adam haklı herkes gözünü açsın diyor. Deccal gelse ona oy verin diyorsa yine haklı. Bunca sene körü siksek gerçeği görürdü diyorsa yine haklıdır.

5 gün önce
alper üstündağ
alper üstündağ

harika bir programdı. beyefendinn çoğu görüşüne katılmasam da çok saygı duydum ve birçok şey öğrendim kendisinden. teşekkür ederiz:)

6 gün önce
cevap kelle
cevap kelle

bu adam milliyetçiyse ben de elektrikli diş fırçasıyım

6 gün önce
Ozgur
Ozgur

Ben Kapitalist Gördüm olmuş ama siz bilirsiniz :D

6 gün önce
abdullah yıldız
abdullah yıldız

muazzam

6 gün önce
kawa
kawa

var olan bütün diller ,kimlikler , inançlar kıymetli ve kutsaldır. Asmilasyon bir başarı veya kutlanılması gereken bir durumdan çok utanılması gereken bir insanlık suçudur...

6 gün önce
kaan i
kaan i

@kawa evet devlet politikası açısından başarılı bir şey ha tabi yapılan etik mi bana göre değil Ama öyle şiddetle falan olmadı bu asimilasyon süreci(çerkezler boşnaklar ve lazlar adına konuşuyorum)

2 gün önce
kawa
kawa

@Kutay Başer Kürtler ile ilglili değil ki kürtlerin büyük bir çoğunlu asmile olmadılar lakin karadeniz bölgesin de yaşayan lazlar, çerkezler, boşnaklar vs hakkında asmilasyona uğramışlar ve bu başarıdır ,başarılı olmuştur. diyor..

4 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Ee aksini iddia etmemişler ki videoda ama kürtleri kutsamamışlar ve doğunun da yarısını vermemişler diye kızdıysan bu türkolara haklısın demirci kawa.

5 gün önce
tembel aktivist
tembel aktivist

Yav adam güzel konuşuyor diye övmeyin. Adam saçmalıyır.

6 gün önce
tembel aktivist
tembel aktivist

Ne denir ki size bilemedim.

23 saatler önce
Kutay Başer
Kutay Başer

@kaan i Ne kusuru, önemli değil. Büyük ihtimalle doğru kullanmışsınızdır. Yorumu yazan kişi hakkında önyargı ile konuşacak olursam sjw yatkın bir karakterdir büyük ihtimalle.

2 gün önce
kaan i
kaan i

@Kutay Başer ikisi arasında pek fark görmüyorum şahsım adına belki terimi yanlış kullanmış olabilirim kusuruma bakmayın

2 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

@kaan i Pardon bana o arkadaş yazdı sandım isimlere ikinizde de kahverengi renk var fotoğrafta dikkat etmedim. Kesinlikle o arkadaş tam bir SJW ama bu social justice wariors kısaltılmışı değil miydi? Benim de sevmediğim romantik solcular için mi deniyormuş ben genel söyleniyor sanıyordum.

2 gün önce
kaan i
kaan i

@Kutay Başer hocam sana bir şey demiyorum ki sjw sol gericinin kısaltılmış halidir bu arkadaşda bildiğin sol gerici ondan dolayı yazdım

2 gün önce
Eyüp Liber Podcast Kesitleri
Eyüp Liber Podcast Kesitleri

Üç hilali gördükten sonra başkasına basamıyorsun mu dedi :DDDDD

6 gün önce
Ruhullah Aziz
Ruhullah Aziz

mezarlıkta uluyan dayıdan nerelere geldi iş. Alışılmadık bir milliyetçi duruşu.

6 gün önce
jKeep
jKeep

Videonun başlığı ben Kemalist Gördüm olmalıydı. Atatürk Milliyetçiliği genel itibariyle vatandaşlık ve aynı coğrafyada yaşayan insanlar üzerinden şekillenir. Şuanda insanların zihinlerinde canlanan milliyetçiler 1952'den sonra ABD tarafından anti-komünism ekseninde dinsel ve ırksal emel içerisinde yeniden şekillendi.

6 gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

Nihal atsız gibiler hangi katagoriye giriyor o zaman ?

6 gün önce
RL Dizi Müzikleri
RL Dizi Müzikleri

Hocam konuğu gören yan kamera açısı biraz öne gelse daha iyi olabilir. Sizi gören açı daha iyi görünüyor mesela :)

6 gün önce
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz

Türkler dışındaki insanları sanki hep başka yerden gelmiş gibi örneklendirmesi çok enteresan, buranın asıl ev sahipleri onlarmış ve onların üzerine yüklenen negatif şeyler asıl üzücü olanmış gibi bir tema var sürekli anlatımında. Millet kavramının bu kadar sahiplenilmesi bu şekildeki yönetimi ve çeşitli kıyımları meşru kılan bir problem keşke geçmişteki bu olaylarla ilgili de açık konuşulabilse ve yorumlarını duysak

6 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Başka yerden gelmişler meselesi de değil bence asıl mesele ne kadar payları olduğudur. Şu coğrafyada, ezelden beri yaşayan ya da göç etmiş herkesin bu devlette payı katkısı vardır illa ki ama etnik unsur ve kurucu unsur olarak Türklerindir asıl pay onu demek istemiş. Kimseyi küçümsememiş bir gerçeği belirtmiş. Mesela İstanbul Fethindeki askerlerin %100'ü Türk müydü? Değildi yabancı askerde vardı ama tarih ve asli unsur olarak Türkler feth etti derler gibi gibi.

5 gün önce
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz

Daha tam bitmedi video ama genel olarak bu seriyle ilgili her izlediğim videoda şunu hissediyorum. Çok eski ve maalesef geçmişe yönelik kavramlar, ideolojiler bunlar. Anlatıcıların sahiplendiği görüşleri kıymetli olsa dahi bugunu anlatmak ya da açıklamak için hantal kalıyor

6 gün önce
circle soleil
circle soleil

mhp lilerin devreleri yanmıştır bu abiyi dinleyince. islamcılık ,ırkçılık karşıtı ,atayiz reis :)

7 gün önce
Chrome Cavdar
Chrome Cavdar

''Seçim, güçlülerle güçsüzler arasında yaratılmış bir ilüzyondur.'' Matrix / Merovingian

7 gün önce
G R E J U V A
G R E J U V A

Güzel bir sohbetti, devamı gelmeli diye düşünüyorum.

7 gün önce
Ayça Erdoğdu
Ayça Erdoğdu

22:44 de espiri yaptı anlaşılmadı.. https://youtu.be/CxC_UV-AByQ

7 gün önce
Selim Karahan
Selim Karahan

Köyünden fırlayıp ''anayla oğulu everecekleeeer!'' diyen milliyetçilerden usanmıştık. Farklı bir milliyetçi kimlik ile tanışmak güzel

7 gün önce
Pınar Vural
Pınar Vural

Instagram'da benim üzerime geldiler, ön yargılısın izle izle vs. diye. İzledim adam hem milliyetçi bir de üzerine kapitalist çıktı hahahahaha İki tane düşünür ismi söyleyen herkese tapıyoruz inanılmaz, pratik siyasette söylediklerinin ne farkı var ortalama bir milliyetçiden? Hiçbir farkı yok.

7 gün önce
Pınar Vural
Pınar Vural

@Kutay Başer Hahahahahaha bir sıfat daha alabilir miyim, hatrım kalır.

5 gün önce
Kutay Başer
Kutay Başer

Dar görüşlü, ön yargılı ve başka düşüncelere tahammülünüz yok.

5 gün önce
Selim Karahan
Selim Karahan

Bu ülkenin milliyetçilik ve dincilik dozunu azaltmak gerek. Fazla baskın ve ülkeyi felakete sürüklüyor

7 gün önce
Selim Karahan
Selim Karahan

@Z z Z z Z z Z z Z ​ İslamı en ağır eleştirenler Kemalistler, Komünistler ve Ateistlerdi. Milliyetçilerin çoğu dine inanmaktaydılar, ve inanmayanlar bile ''milletimiz inanmış'' deyip Solcular kadar üstesine gitmediler bu meselenin. ''Dincilikle en çok milliyetçiler uğraşmıştır'' söyleminin hiç bir mantıklı tarafı yok

5 gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

@Selim Karahan 1. Yobazlık milletlerarası hastalıktır. Kızılı olduğu gibi yeşili de olur. Fikirlere ve içtihadlara saygı duymak ve onlarla tartışmak seviyesinde olmadıkları için daima yırtınırlar, küfür ve iftira ederler, ilim ve mantık alanı içinde konuşmaktan aciz oldukları için karşımıza daima ayet ve hadisle çıkarlar. Soy soy insanların bir tek Adem’le Havva’dan türediklerine, Adem’in 1050 yıl yaşadığına, Havva’nın her yıl biri erkek biri kız olmak üzere ikiz evlat doğurduğuna ve bu kardeşleri birbiriyle evlendirdiklerine inanırlar. Bir Sümer masalından çıkan tufan ve Nuh’un gemisi onlarca tarihi bir hakikattır. Hangi Teknik Üniversiten mezun olduğu belli olmayan Nuh’un yaptığı o pazarcı kayığına her cins hayvandan birer çiftin girip sığması ve 40 tufan gününde birbirini yemeden uslu uslu oturması da gerçektir vesaire… Şimdi bu kafadaki adamla bir fikir tartışması yapmaktaki trajediyi düşünün. 2. Yedinci yüzyılda ortaya çıkan Müslümanlık, sosyoloji bakımından Arapların millet haline geçme savaşıdır. Nihal Atsız

5 gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

Türkiyede islamı en ağır şekilde eleştirenler hep Rza Nur ve Nihal Atsız gibi milliyetçiler olmuşdur.

5 gün önce
Z z Z z Z z Z z Z
Z z Z z Z z Z z Z

@Selim Karahan Kendisine şeriatçıyım diyen bir insan asla milliyetçi olamaz..

5 gün önce
Türk`üm
Türk`üm

@Selim Karahan bu ülkenin yarısı milliyetçi ama sözde. fikir olarak yoklar. sorsan chplisi de milliyetçiyim der akp mhp iyi partisi de ama milleti düşündükleri yok. devletçilik oynuyorlar.

5 gün önce

Sonraki

Ceylan - MASHUP (Official Video)

4:46

Ceylan - MASHUP (Official Video)

Ceylan Müzik

görünümler 287 B

Game Recap: Bucks 115, Nets 111

4:59

Game Recap: Bucks 115, Nets 111

Motion Station

görünümler 433 B

Milli Takımın Gruptan Çıkma İhtimali #Euro2020

1:12

Milli Takımın Gruptan Çıkma İhtimali #Euro2020

Tahsin Hasoğlu

görünümler 483 B

Joker - J0HNTR4V0LT4

3:35

Joker - J0HNTR4V0LT4

Doğan Music Company

görünümler 75 B

HALK TV CANLI YAYIN | FULL HD

HALK TV CANLI YAYIN | FULL HD

Halktv

görünümler 5 B

Ceylan - MASHUP (Official Video)

4:46

Ceylan - MASHUP (Official Video)

Ceylan Müzik

görünümler 287 B

Game Recap: Bucks 115, Nets 111

4:59

Game Recap: Bucks 115, Nets 111

Motion Station

görünümler 433 B

Milli Takımın Gruptan Çıkma İhtimali #Euro2020

1:12

Milli Takımın Gruptan Çıkma İhtimali #Euro2020

Tahsin Hasoğlu

görünümler 483 B

Joker - J0HNTR4V0LT4

3:35

Joker - J0HNTR4V0LT4

Doğan Music Company

görünümler 75 B

Ceylan - MASHUP (Official Video)

4:46

Ceylan - MASHUP (Official Video)

Ceylan Müzik

görünümler 287 B

[Artist Of The Month] 'Bad' covered by ATEEZ WOOYOUNG(우영) | June 2021 (4K)

2:36

Crazy bugworkout video! Look the end ! 😱

0:20

Crazy bugworkout video! Look the end ! 😱

Bugworkout Sport in Russia

görünümler 4 Mn

ANNEM INSTAGRAM DMLERİMİ OKUDU!

17:04

ANNEM INSTAGRAM DMLERİMİ OKUDU!

Ceren Yaldız

görünümler 205 B

ELEME ADAYI KİM OLDU? | Survivor 2021

9:42

ELEME ADAYI KİM OLDU? | Survivor 2021

Survivor Türkiye

görünümler 588 B